Jako jednotku jsem si vybral druhou pěší divizi. Vybral jsem si, ji jelikož koncem druhé světové války byla i v Čechách. Konkrétní jednotka a pluk na Jeepu sloužili ve válce v Koreji. Druhá pěší divize, devátý pluk, přijela do Koreje „via Pusan“ 23. července 1950 a stala se první jednotkou armády Spojených Států, která vstoupila do této země. Nejdříve spravovala humanitární dávky; celá divize byla později (tj. 24. dubna 1950) poslána na pomoc 24. pěší divizi k řece Naktong. Druhá pěší divize byla také první jednotkou, která prolomila perimetr u Pusanu. Později vedla útok Osmé armády na hranice Manchurianské oblasti. Když do boje vstoupily čínské jednotky, Druhá pěší divize chránila pravé křídlo Osmé armády, dokud nebyla stažena na jih. V dubnu a květnu 1952 byla Druhá pěší divize nástrojem, který smetl jarní komunistickou ofenzívu. 9. dubna 1953 byla divize stažena do klidového zázemí a 20. srpna 1954, po čtyřech letech, odvelena do Spojených Států.

 

Každé vojenské vozidlo mělo označení upravující jeho příslušnost na náraznících, identifikační číslo vozu na kapotě a další jiné popisky související se správným užíváním vozidla a jeho součástí.

Toto je náš Jeep M38 s kompletními popisky, které se nám podařilo vyhledat na dobových fotkách.                 

 

 

Označení jednotky:

Přední nárazník      

Zadní nárazník        

Konkrétní označení na našem vozu je: 2 - 9 - I  což je: 2 = Druhá, 9 = Pluk, I = Infantry (pěší)

                                                                                    B - 3 což je: B = Rota B, 3 = Třetí vozidlo v rotě

                         Celkově to je: Durhá pěší divize, devátý pluk, rota B, vozidlo č. 3

 

Dále se na kapotu psalo, zda vozidlo patří U.S. ARMY, USMC, USAF a identifikační číslo vozidla, což je vlastně taková SPZ vozu, a samozřejmě hvězda.

Náš vůz náleží U.S. ARMY, identifikační číslo jsme opsali z dobové fotky.

 

 

Ostatní popisky na voze jsou informační: na jaký tlak se mají foukat kola, jak otevírat nádrž, maximální rychlost a podobně.